Asparaginian magnezu i potasu

zmeczenie-treningAsparaginian magnezu i potasu – Ciężki trening powoduje produkcję różnych produktów ubocznych, między innymi amoniaku. Zwiększona produkcja amoniaku została rozpoznana przez badaczy jako jeden z czynników odpowiedzialnych za zmęczenie towarzyszące intensywnemu wysiłkowi. Asparaginiany zaangażowane są w przekształcanie amoniaku w mocz, który następnie wydalany jest z organizmu. Potrzebne są również w procesie przemian chemicznych, który zamienia środki odżywcze w ATR Pewne badania postanowiły przyjrzeć się efektowi zwiększenia wytrzymałości u siedmiu zdrowych mężczyzn, z których wszyscy startowali w różnych konkurencjach sportowych. Poddano ich testowi na rowerowym ergometrze. W różnych odstępach czasowych w okresie 24 godzin przed badaniem, czterech z nich dostało w sumie 5 gram asparaginianu potasu i 5 gram asparaginianu magnezu. Pozostali otrzymali środek obojętny. Badacze pobrali próbki krwi w przed, po i w trakcie testu. Tydzień później mężczyźni znów uczestniczyli w tym teście, lecz tym razem warunki zostały odwrócone.

Stężenia amoniaku we krwi w grupie asparaginianowej były znacznie niższe niż te z drugiej grupy. Wytrzymałość w grupie asparaginianowej zwiększyła się o 14%. Grupa ta jechała średnio 88 minut, zanim doszła do progu wyczerpania, podczas gdy druga grupa wytrzymywała tylko 75 minut. Badacze odnotowali: “rezultaty tego badania wskazywałyby na to, że asparaginiany potasu i magnezu są pomocne przy zwiększaniu wytrzymałości”.

Z całą pewnością substancje te odgrywają znaczącą rolę w zwiększaniu wytrzymałości. Zwyczajowa zalecana dawka wynosi do 2 gram każdego na 30 do 60 minut przed treningiem.
W celu maksymalizowania działania tych substancji musisz w ciągu dnia jeść liczne posiłki, stopniowo zwiększając ilość kalorii. Posiłki powinny się składać z chudego białka, twardych i włóknistych węglowodanów Poza tym używaj suplementów takich jak średnio rozgałęzione trójglicerydy, wraz z dobrym suplementem proteinowo-węglowodanowym, żeby zwiększyć dzienne spożycie kalorii. Mając większą wytrzymałość na siłowni, na bieżni czy na boisku powinieneś z łatwością osiągnąć swoje treningowe zamierzenia -i pójść o krok dalej.