Czy jestem fetyszystą?

fetyszystaCzy jestem fetyszystą? Kocham kobiety z dużymi piersiami. Nie umówię się z panienką, nawet jeżeli jest bardzo ładna, jeśli nie ma dużych piersi. Kobiety z dużymi piersiami zawsze mnie pociągały, nawet gdy byłem jeszcze nastolatkiem. Piersi były moją chłopięcą fascynacją. Wielkie piersi naprawdę mnie podniecają. Jeżeli nie są duże, to po prostu nie są podniecające.
Raczej nie nazwałbym twojej fascynacji dużymi piersiami fetyszyzmem. Jeśli bym to zrobił, to wszyscy faceci powinni wylądować u psychoterapeutów. Spróbuję zdefiniować pojęcie fetyszu i jeżeli definicja będzie Ciebie dotyczyć, to może powinieneś skorzystać z pomocy specjalisty.
Jeżeli pociągają Cię dziewczyny z dużymi piersiami, to nie jest to jeszcze problem sam w sobie. Stanie się jednak problemem, jeżeli jest to jedyny sposób na to, by Cię podniecić i byś osiągnął orgazm. Jeżeli tak nie jest, to nie masz się czym martwić. Fetyszyzm zazwyczaj uważano za typowo męską perwersję, choć ostatnie badania wykazują, że kobiety też mają swoje fetysze. Badania te stwierdzają jednak, że w przypadku kobiet są to dużo delikatniejsze formy perwersji.

Według dr Jacka Morina, psychoterapeuty z San Francisco: „Fetyszyści oczekują wyłącznie genitalnego pobudzenia koncentrując się, tak jak robi to wiązka laserowa, na konkretnej rzeczy“ Skupiają swoją rządzę tak intensywnie na jednym tylko obiekcie, że wywołuje on bardzo wzmocniony popęd seksualny. Fetyszyzm to zjawisko opierające się na jakimś zewnętrznym obiekcie, obdarzonym jakby magicznymi i hipnotycznymi właściwościami, który to obiekt przynosi ulgę i zaspokojenie. Obiektem fetyszyzm u może być praktycznie wszystko – nylonowe pończochy, męskie lub damskie buty, majteczki, bielizna lub męskie bądź kobiece stopy. Był nawet jeden przypadek leczony przez G. Kohona (Int J Psychoanal, 1987), kiedy to pacjent płci męskiej miał wzwód tylko wtedy gdy nosił na sobie fartuch.
Prawdziwe fetysze to zjawiska dość rzadkie. Jeżeli jesteście zainteresowani tą tematyką, zajrzyjcie do książki „Gettin of the Merry-Go-Roundu Carli Perez – psychiatry z San Francisco. Znajduje się tam też test, który pozwoli Ci określić czy to Ty kontrolujesz swoje zachowanie seksualne, czy to ono zawładnęło Tobą.