Enzymy spalające tłuszcz

tluszczeEnzymy. Suplementy lipotroficzne często zawierają takie enzymy jak pankreatyna czy HCL betainy. Te środki odżywcze sprawiają, że nasze ciało prawidłowo rozkłada konsumowane pożywienie, co oznacza, ze można je efektywnie wykorzystać do generowania wzrostu, bądź prac naprawczych. Pankreatyna, na przykład, pomaga w trawieniu tłuszczy oraz posiada prawdopodobnie silne właściwości ich rozpuszczania. Betaina HCL uaktywnia pepsynę – enzym trawiący białka. Z tego powodu enzymy zaleca się często jako środki wzmagające i poprawiające trawienie.

Pamiętajcie, że suplementy lipotroficzne nie zastąpią odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń. Jeżeli akurat masz nadwagę i jedyną zmianą jaką zaprowadzisz w swoim trybie życia i odżywiania będzie rozpoczęcie zażywania suplementów lipotroficz-nych, najprawdopodobniej nic się nie zmieni.

Lipotrofy same w sobie nie spalają tłuszczu. Zapewniają one raczej – dopóki przestrzegasz niskotłuszczowej, wysoko odżywczej diety i intensywnie ćwiczysz – doskonałą kombinację środków odżywczych, których twoje ciało potrzebuje, by przemiana materii była najskuteczniejsza.