Fantazje erotyczne

„Jestem szczęśliwie żonaty od 5 lat. Mamy z żoną wspaniałe życie seksualne. Ona jest przepiękną 26-letnią blondynką, ma niebieskie oczy i wspaniałe ciało. Ja mam 30 lat. Ale mam pewien problem, mianowicie, przez ostatnie 10 lat mam powracającą fantazję chciałbym się kochać z dwoma pięknymi dziewczynami na raz. Bez przerwy przyłapuję się na myśleniu o tym. Gdziekolwiek bym nie był, w domu, w pracy czy z żoną, moje myśli niepostrzeżenie dryfują w kierunku tej fantazji. Dlaczego jest to dla mnie tak wielką podnietą? Czy tak silne fantazje są zdrowe? Czy powinienem podzielić się tą fantazją z żoną?”

Każdy facet ma jedną, czy dwie fantazje, które zachowuje w tajemnicy. Faceci mają nawet czasem wyrzuty sumienia z powodu niektórych swych fantazji. Nieważne czy Twoja jest niemoralna czy zupełnie dziwaczna, nie powinno Cię to martwić. Nie oznacza to, że jest z Tobą coś nie tak, tak długo jak nie próbujesz swojej fantazji urzeczywistnić. Większość ekspertów jest zgodna, że jakakolwiek fantazja, którą masz, jest niczym więcej jak oznaką dobrego zdrowia i psychicznej równowagi. Akurat ta fantazja z pięknymi dziewczynami jest  jedną z najpopularniejszych wśród mężczyzn fantazji i jest całkowicie normalna. W ostatnio przeprowadzonej ankiecie, 52.2% z 5000 mężczyzn przyznało się do niej.

Galdino F. Pranzarone, profesor zwyczajny psychologii w Roanoke College w Salem w stanie Virgnia, twierdzi: „W ludzkiej naturze leży pociąg do rzeczy zabronionych i tematów tabu. Fantazje pozwalają ci odkryć niektóre z tych zakazanych praktyk i oczyścić z nich Twoją psychikę Twoje fantazje mogą być swoistym wentylem bezpieczeństwa, przez który uchodzą napięcia jakie przeżywasz. Kiedy jesteś w stałym związku fantazje na temat okazjonalnego, lub nawet częstego seksu z kimś innym są u mężczyzn dość normalne. Według niektórych ekspertów, jak np. Dr. Hawkinsa, fantazje zupełnie nic nie znaczą: „To po prostu sposób w jaki twoje ciało się podnieca, by lepiej przeżywać seks”. Twoja fantazja może być sposobem na urozmaicenie życia seksualnego.

Dwaj amerykańscy naukowcy przepytali mężczyzn na temat ich fantazji erotycznych. Większość badanych była żonata przez w przybliżeniu 6,5 roku. Wszyscy przyznali się do fantazjowania, kiedy nie uprawiają seksu, a niektórzy do okazjonalnego fantazjowania podczas stosunku. Dowiedzieli się, że mężczyźni, którzy mają więcej fantazji podczas heteroseksualnego współżycia, odznaczają sie następującymi cechami: mają częstsze fantazje gdy nie uprawiają seksu, potrafią kontrolować moment wytrysku w trakcie stosunku, zazwyczaj podczas stosunku są stroną aktywną i twierdzą, że wytrysk jest dla nich przyjemniejszy, gdy jest rezultatem ręcznych lub oralnych pieszczot wykonywanych przez partnera Najwyraźniej fantazje erotyczne mają pozytywny wpływ na jednostkę, więc nie martw się i nie miej wyrzutów sumienia z powodu swych fantazji. Tylko dlatego, że jesteś w stałym związku nie oznacza, że nie możesz ćwiczyć wyobraźni.
Jeżeli chodzi o twoje pytanie czy należy dzielić się tym z żoną, osobiście uważam, że nie. Chyba, że ma podobną fantazję i chętną przyjaciółkę gotową wziąć udział w takim przedsięwzięciu. W przeciwnym wypadku, nie polecam dzielenia się Twoimi intymnymi myślami.