Fluor i hormon wzrostu

fluorNadmiar fluoru – Od dzieciństwa wszystkim nam mówiono, ze fluor jest pożyteczny, ze wzmacnia szkliwo zębów i trzeba dbać o to, aby nam go nie brakowało. Tymczasem naukowcy donieśli, ze coraz większy odsetek ludności ma lub może mieć potencjalnie spore problemy – w związku z nadmiarem tego pierwiastka w organizmie! Za cala sytuację odpowiada przemysł spożywczy, wykorzystujący fluor do produkcji, jako dodatek podnoszący trwałość życia produktów. Poniewaz dzieje się to na coraz większą skalę, coraz więcej fluoru trafia do naszych organizmów – a trzeba pamiętać o tym, ze przedawkowany staje się bardzo toksyczny i niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego następnym razem będąc w sklepie uwainie przyjrzyjcie się etykietkom -produkty z zawartością fluoru odstawiamy na półkę.
Jeżeli macie chęć naturalnie podnieść ilość najbardziej anabolicznego z hormonów i możecie wypróbować suplementy zawierające aminokwasy, zwane pod nazwą uwalniaczy hormonu wzrostu, które mogą zwiększyć ich koncentrację.
Najbardziej efektywną kombinacją uwalniaczy hormonu wzrostu jest pyroglutaminian argininy i chlorowodorek lizyny. Suplement ten zażywa się zazwyczaj przed snem i rano, zawsze na pusty żołądek. Arginina ma także inne korzyści dla kulturystów i sportowców. Zwiększa odporność organizmu poprzez stymulację czynności gruczołów grasicy, która kurczy się wraz z wiekiem i działając jako przeciwutleniacz. Arginina pomaga też chronić organizm przed ubytkiem białka w mięśniach i narządach, aby mogły one odbudowywać się po kontuzjach i urazach. Aminokwas ten rozpoczyna również proces odbudowy i wzrostu mięśni, który ma miejsce po treningu, zwłaszcza kiedy spożywana jest wraz z węglowodanami.