Gdy Twoje dziecko bolą nogi – nie lekceważ tego

Gdy Twoje dziecko bolą nogi – nie lekceważ tego

Człowiek w wieku dziecięcym jest najbardziej ruchliwy. Ma najwięcej energii do poznawania otoczenia i całego świata. Dlatego też powinniśmy w szczególności doglądać prawidłowego rozwoju dziecka. Musimy sprawdzać, czy jego postawa jest odpowiednia, robić okresowe badania, a przede wszystkim nie lekceważyć problemów, na jakie skarży się nam dziecko.

Pamiętajmy, że w tym wieku, dzieci narażone są na wiele urazów i schorzeń. Musimy odpowiednio ubierać dzieci i je ochraniać. Jeżeli bawią się na dworze, to tylko pod okiem osoby dorosłej. Według badań naukowców, coraz więcej dzieci dotyka problem wad postawy. Dzieci, w wieku dorastania mają bardzo słabe kości, tak więc potrzebują szybkich korekt, w razie wystąpienia wad postawy. Oczywiście w tym przypadku najlepsza jest gimnastyka korekcyjna, coraz częściej stosowana w szkołach podstawowych i przedszkolach. Pozwala ona cały czas kontrolować postawę dziecka i szybko reagować, odpowiednimi ćwiczeniami na ewentualne wady. Jeżeli jednak nasze dziecko nie ma dostępu do tego typu metod, możemy pomóc mu w inny sposób.

Oczywiście najważniejsza kwestia, to udać się z dzieckiem do lekarza ortopedy. On to zbada postawę dziecka i poleci nam dalsze, odpowiednie kroki. Jednak często kolejki do lekarzy specjalistów są bardzo długie, a szczególnie jeżeli chcemy zasięgnąć porady na fundusz. Wówczas sami możemy podjąć odpowiednie kroki i zakupić obuwie, które poprawi postawę dziecka. Takie obuwie profilaktyczne, może w szybki i bezinwazyjny sposób wpłynąć i poprawić postawę naszej pociechy. Zespół specjalistów opracował specjalne podeszwy, oparte na latach badań i testów. Pamiętajmy jednak, aby takie obuwie nabywać jedynie w renomowanych sklepach, posiadających odpowiednie certyfikaty. Specjaliści z niezależnego instytutu rehabilitacji zdrowotnej w Ameryce określili, że skuteczność tych butów jest odnotowywana na ponad 90% dzieci, które je stosują. W jednych przypadkach są to wyraźne różnice, w innych, mniej zauważalne. Jednak zawsze jest to poprawa stanu zdrowia, a to jest chyba najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *