Jak być „dobrym” fryzjerem?

Jak być „dobrym” fryzjerem?

Fach fryzjera to rodzaj zawodu usługowego. Co to oznacza? Mówi nam to, że dany zawód jest świadczony dla pomocy innym osobom. Jak widzimy pada słowo „pomocy”, zatem musimy dołożyć wszelkich starań, aby klient poczuł się tak, jak by mu ktoś pomógł. Ale czy dobry fryzjer to przede wszystkim taki, który ma dużo klientów?

Niekoniecznie tak musi być. jak wynika z przeprowadzonej sądy wśród damskiej części publiczności, jest jeszcze wiele innych wymagań, które według nich musi spełniać fryzjer, aby zasłużyć na miano „dobrego”. Przede wszystkim, musi on wykazywać zainteresowanie klientem. Bo po co iść do fryzjera, jeżeli pada tylko pytanie „jak ścinamy?”, na co klient tłumaczy w kilka minut, i w taki sam czas fryzjer kończy pracę, mimo tego, że kolejki brak? Według Pań, fryzjer powinien poświęcić im dużo czasu. Dokładnie pieścić każdy włos. Nie bez znaczenia jest również ich mycie. Jest to raczej standardowa czynność w każdym salonie fryzjerskim, i kobiety wymagają, aby mogły się podczas tej czynności zrelaksować. bo przecież po to idą do fryzjera, aby zajął się ich włosami, w czego skład wchodzi także ich mycie. Dokładne i delikatne.

Kolejną kwestią, na którą zwracają uwagę Panie szukając dobrego stylisty to wystrój i atmosfera panująca w zakładzie fryzjerskim. Jeżeli panuje tam nieporządek, a włosy osoby strzyżonej obok spadają klientowi na kolana, raczej ciężko, żeby ta osoba powiedziała o fryzjerze, że był „dobry”. Analogicznie sytuacja ma się do zakładów, w których pracuje więcej stylistów. Jeżeli panuje pomiędzy nimi niemiła atmosfera i klient odnosi wrażenie, że za chwilę wszyscy się pozabijają, raczej ponownie tu nie przyjdzie. Kolejna i chyba najważniejsza kwestia, to umiejętności. Aby być dobrym fryzjerem, musisz posiadać umiejętności pozwalające na zadowalanie wymagań nawet najbardziej wymyślnych klientów. Nic nie zrobi nam takiej reklamy, jak kobieta, zadowolona z fryzury przez nas stworzonej. Chcesz być uważany lub uważana za „dobrego” fryzjera? Po prostu popatrz oczami klienta na Twój salon i Twoje usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *