Jak uniknąć chorób dzieci na wczasach

choroba brudnych rakJadąc na wakacje z małymi dziećmi powinniśmy szczególnie dbać o czystość i higienę, by uniknąć chorób i infekcji. Oto kilka rad w jaki sposób możemy to robić.

Pamiętaj:
1.    Po przyjeździe na miejsce wypoczynku odkaź wszystkie newralgiczne miejsca: w łazience – toaletę, wannę, brodzik prysznicowy, umywalkę, krany, a w przypadku apartamentu – także kuchnię. Do tego celu w zupełności wystarczy butelka płynu czyszcząco-dezynfekującego, która nie zabierze dużo miejsca w bagażu ani nie jest zbyt ciężka.

2.    Jeśli Twoje dziecko raczkuje, dobrze jest przetrzeć rozcieńczonym płynem  podłogę w łazience. Zanim pozwolisz bawić się dziecku na podłodze w pokoju, przykryj ją kocem.

3.    Korzystając z toalety publicznej zawsze miej przy sobie chusteczki czyszczące, które mają właściwości dezynfekujące, są także wygodne i łatwe w użyciu. Chusteczki są bezpieczne dla skóry. Po przetarciu zabrudzonej powierzchni po prostu się je wyrzuca. Są lekkie, zajmują niewiele miejsca, można więc z łatwością zmieścić je w podręcznej torebce.

4.    Dobrze jest nie sadzać dziecka (ani samemu nie siadać) na sedesie w miejscach publicznych. Sedes w miejscu zakwaterowania możesz zdezynfekować za pomocą rozcieńczonego płynu.
Za jego pomocą zdezynfekujesz również nocnik dziecka. Pakując się przed podróżą zabierzmy ze sobą środek myjąco-dezynfekujący i paczkę chusteczek czyszczących.

Dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie i swoim dzieciom wielu problemów.