Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Dla wielu z nas odchudzanie kojarzy się z wieloma wyrzeczeniami. Nie musi tak być, czasem wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian do codziennej diety, aby zrzucić kilka kilogramów i cieszyć się smukłą sylwetką. Warto zatem przyjrzeć się własnym nawykom, aby stopniowo zmodyfikować je na właściwe.

Nie należy wierzyć w magiczne recepty i obietnice szybkiego schudnięcia. Odchudzanie to proces długotrwały i stopniowy. Nawet jeśli dana dieta pozwoli nam szybciej zrzucić zbędne kilogramy, to z pewnością nie będzie to obojętne dla naszego zdrowia. Zdrowa dieta musi być bogata w wszystkie niezbędne składniki. Najskuteczniejszym sposobem jest po prostu zmniejszenie ilości dostarczanych organizmowi posiłków i porcji.

Zmiana nawyków

Nierzadko osoby, które chcą zdrowo się odżywiać w celu zrzucenia kilku kilogramów, uważają, że ta chwilowa dieta rozwiąże ich problem, a po jej zakończeniu będzie możliwy powrót do poprzednich nawyków żywieniowych. Ponadto przekonane są, że będą musiały zrezygnować z ulubionych potrwa. Nic bardziej mylnego. Na ogół wystarczy wprowadzić kilka dobranych zmian w codziennym żywieniu, aby pojawiły się efekty. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Na wygląd naszej sylwetki najgorzej wpływa smażone mięso oraz inne potrawy przyrządzane w głębokim tłuszczu. Dlatego lepiej zacząć piec lub gotować, a na pewno dania nie stracą na atrakcyjności. Z sosów do sałatek nie trzeba też rezygnować o ile majonez zastąpimy oliwą z oliwek, olejem lub lekkim jogurtem. Jeśli nie wyobrażamy sobie rezygnacji z fast food, możemy je przygotowywać w domu w wersji light. Nie dość, że będą smaczne to przede wszystkim zdrowe i nie wpłyną negatywnie na nasze odchudzanie. Najważniejsze to umiar i zachowanie zdrowego rozsądku. Najlepsze efekty przynoszą tylko systematycznie, ale powoli wprowadzane zmiany. Taki sposób odżywania z czasem zaczniemy traktować jako naturalny element stylu życia, a nie jako przejściowa dieta.

Regularność

Najważniejszym posiłkiem jest śniadanie. Często w wyniku porannego pośpiechu zapominamy o nim, w wyniku czego większość posiłków spożywamy późnym popołudniem bądź wieczorem. A kluczem do sukcesu jest regularny i właściwy rozkład energetyczności spożywanych posiłków. Idealnie byłoby, gdybyśmy naszemu organizmowi dostarczali pięć posiłków dziennie. W ten sposób przyzwyczajamy organizm do systematycznego trawienia. Jeśli przerwy między posiłkami są zbyt długie, nasz organizm odkłada składniki dostarczone wcześniej zamiast je spalać. W ten sposób organizm zabezpiecza się przed następnym okresem nic niejedzenia. Regularne jedzenie zapobiega uczuciu głodu pomiędzy posiłkami. A jeśli już pojawi się, to najlepiej wypić szklankę wody lub zjeść warzywo.

Aktywność fizyczna

Proces odchudzania to nie tylko, dobrze zbilansowana dieta, ale i aktywność fizyczna. Najlepiej zdecydować się na taka formę ruchu jaką lubimy, dzięki czemu połączymy przyjemne z pożytecznym. Możliwości jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki aktywności unikniemy efekty jojo, umożliwimy szybsze i lepsze spalanie tłuszczu. Ponadto znacznie poprawimy wydolność organizmu i samopoczucie.

W sytuacji, w której ciężko jest nam samemu poradzić sobie z odpowiednim odchudzaniem  warto zgłosić się do lekarza bądź dietetyka, którzy wspomogą ten proces. Specjaliści potrafią lepiej wyłapać jakie błędy popełniany, że mimo zmiany nawyków, nasza waga stoi w miejscu. Dodatkowo odchudzanie pod okiem fachowca zwiększa naszą motywację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *