Kwas ferulowy

Kwas ferulowy – FRAC, pochodzący z oleju ryżowego, jest wyciągiem tłuszczowym o licznych zdrowotnych właściwościach. Udowodniono, że pomaga przywrócić do normy poziom cholesterolu i triglicerydów oraz leczyć symptomy menopauzy.

Kilka badań pokazało, że kwas ferulowy powiększa przyrosty chudej tkanki mięśniowej, poprawia siłę, przyspiesza regenerację po treningu i obniża poziom tłuszczu w ciele i minimalizuje ból mięśni z opóźnionym zapłonem (tzw. DOMS). FRAC jest z pewnością, wśród innych związków, suplementem wszechstronnym.

Trenującym ciężarowcom podawano codziennie przez dwa miesiące 30 miligramów kwasu ferulowego bądź substancję obojętną. Pod koniec okresu doświadczalnego ci, którym podawano FRAC przybrali dwa kilogramy masy mięśniowej (badani przyjmujący środek obojętny nie przytyli) i znacznie zwiększyli siłę, co dało się zauważyć po wynikach jednorazowego wyciskania na barki, nogami i na klatkę.

FRAC pobudza również system endo-kryniczny, by pomóc w odbudowie i powiększyć możliwości treningowe. Efekt ten został wyraźnie ukazany podczas testów na dobrze wytrenowanych biegaczach długodystansowych, którym podawano 50 miligramów FRAC dziennie. Należy brać do 500 mg od 30 do 60 minut przed treningiem.