Olej MCT

Olej ten to specjalnie wytworzony tłuszcz, który zawiera kwasy tłuszczowe o średnich łańcuchach. Daje dwa razy większą energię niż białka i węglowodany i jest wchłaniany do krwiobiegu równie szybko jak glukoza. Olej MCT jest stosowany jako paliwo przetwarzane na energię, gdyż nie jest magazynowany w organizmie jako tłuszcz. Ma tę dodatkową zaletę, że oddziałuje termogennie, gdyż jest przetwarzany na energię bardzo szybko. To wyjątkowo skoncentrowane źródło kalorii, szybko wchłaniane i przetwarzane na energię w procesie przemiany materii. Olej MCT jest głównym suplementem dla wszystkich, którzy chcą zbudować masę mięśniową, a to z trzech głównych powodów. Po pierwsze oszczędza białko, które nie jest zużywane na energię i dlatego Twoje aminokwasy zostają wykorzystane do budowy mięśni. Olej ten hamuje procesy kataboliczne białka mięśni szkieletowych. Ponadto olej ma wpływ na poziom hormonu wzrostu. Naukowcy odkryli również, że zwiększa poziom insuliny, hormonu, który należy do najbardziej anabolicznych w organizmie.
W teorii umożliwia to działanie hormonu wzrostu i insuliny bez odkładania się tłuszczu, które zwykle towarzyszy dużym ilościom insuliny.
Jeśli chodzi o kulturystów to zwiększa ich wytrzymałość. Jeśli chcecie go stosować, to zacznijcie od pół łyżeczki oleju MCT do każdego posiłku przez 3 dni. Potem zwiększcie spożycie do jednej łyżeczki.