Piercing a zdrowie

piercingZastanawiam się od jakiegoś czasu, po co dziewczyny przekłuwają sobie nosy, brwi, język i nawlekają na siebie tą całą kulkowatą biżuterię. Część posuwa się nawet do umieszczania jej w pępku czy nawet na łechtaczce! Co sprawia, że dziewczyny posuwają się do czegoś takiego?

Czy wiesz, na czym polega w dzisiejszych czasach skuteczny handel? Na reklamie, chłopie.
I właśnie o to samo chodzi tym wszystkim fankom kulek i kolczyków rozsianych po całym ciele – o pokazanie siebie i zdobycie lepszego faceta, skupienie na sobie uwagi płci przeciwnej. Jeżeli w ten sposób dziewczyna staje się bardziej atrakcyjna, to po prostu z niego korzysta.
Jak wiesz, mężczyźni to wzrokowcy – jednostki, do których wyobraźni najprościej jest dotrzeć przez bodźce wzrokowe. Pod ich wpływem w mózgu panów zaczynają się wydzielać dopaminy -substancje pobudzające popęd płciowy oraz powiązane z powstawaniem uczucia zakochania i miłości. Nic więc dziwnego, że dziewczyny starają się jak mogą, aby to właśnie podczas patrzenia na nie facet zareagował w ten sposób.

Zacznijmy od tego, że są kraje takie, jak np. Indie, w których przekłuty nos nie jest niczym dziwnym i należy do nieodłącznych przejawów dziedzictwa kulturowego. Niemniej przekłuta brew, język czy pępek nie będą już tak zwyczajne. Przede wszystkim chodzi tutaj o miejsce – dobrze widoczne, przykuwające uwagę, budzące skojarzenia. Dziewczyna nosząca kolczyk np. w pępku pokazuje, jak jest niezależna, a także lekko prowokuje. To typ wojowniczki, która w każdych kłopotach daje sobie radę; to ktoś, kto bez skrępowania podejdzie do Ciebie i pierwszy zapyta o numer telefonu.
Przekłuty język także pokazuje, A jak twarda jest jego właścicielka. To jedno z najbardziej unerwionych miejsc, a więc też bardzo wrażliwe na ból – jeśli więc dziewczyna zniosła mężnie zabieg przekłucia, chce pokazać to wszystkim chłopakom. Poza tym podświadomie pokazuje, że może zaoferować swojemu wybrańcowi znacznie ciekawszy seks oralny, co także wpływa na jej postrzeganie.

O ile przekłuwanie brwi, nosa czy pępka nie jest niczym groźnym, to w przypadku języka oraz miejsc intymnych trzeba się poważnie zastanowić. Przekłucie języka grozi zniszczeniem zębów -udowodniono, że wiele osób z taka ozdobą ma tendencję do przygryzania kulki i ocierania nią o zęby. To na dłuższą metę niszczy uzębienie. Natomiast kolczyk w łechtaczce czy wargach nie tylko nie zwiększa poziomu doznań zmysłowych, ale jest czymś bolesnym i zaburza właściwe odczuwanie przyjemności ze stosunku.

Podsumujmy – kolczyki tu i ówdzie są w porządku, o ile ich noszenie i udostępnianie płci przeciwnej nie powoduje bólu. Jeśli twoja sympatia jest wyposażona w coś takiego, możesz spodziewać się po niej zdecydowania i tego, że wie, czego chce w życiu. Jeśli uzna, że pragnie seksu z Tobą, przygotuj się na ciekawe doznania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *