Popęd płciowy a kwas mlekowy

Podczas innego intrygującego doświadczenia, przeprowadzonego na uniwersytecie BenaGuriona w Beer Shevie w Izraelu, testowano wpływ kwasu mlekowego na płodność i popęd płciowy u kogutów. Naukowcy udowodnili już, że sól kwasu mlekowego jest podstawowym substratem energii spermatocydów i spermatydów wszystkich organizmów, ale te badania pokazały, że obniżenie poziomu soli kwasu mlekowego i ACTH (zaangażowanych w regulację produkcji androgenów) w wyniku dawało niższą płodność.

Obniżenie się poziomu soli kwasu mlekowego i ACTH występuje w związku ze starzeniem, co pozwoliło naukowcom na przypuszczenie, że niepłodność i impotencja u starszych mężczyzn może wynikać z niewystarczającego poziomu tych substancji.
Na pewno pamiętacie, że zmniejszenie się poziomu kwasu mlekowego (kwasowość) powoduje podniesienie poziomu hormonu prolaktyny. Poza pojawieniem się instynktu macierzyńskiego i stymulowaniem laktacji, prolaktyna odpowiada również za tłumienie popędu seksualnego.

Prolaktyna jest uwalniana w wielkich ilościach po osiągnięciu orgazmu i daje uczucie spełnienia, przez co popęd seksualny jest stłumiony. Zwiększony jej poziom u matek karmiących jest także naturalnym sposobem regulacji urodzeń. Podczas opieki nad niemowlęciem popęd seksualny matki jest ograniczony, co powoduje mniejsze prawdopodobieństwo ponownego zajścia w ciążę. Zwiększony poziom prolaktyny nie jest korzystny dla tych, którzy dążą do podniesienia ich libido.

Teraz łatwo zrozumieć, jak fizycznie korzystny jest kwas mlekowy. Jednym ze sposobów promowania zdrowia, osiągnięcia ładnej sylwetki i satysfakcji seksualnej jest trenowanie ciała tak, aby optymalnie zwiększyć produkcję kwasu mlekowego.