Przypadkowy stosunek

seksMam 23 łata i jestem aktywnym – może nawet bardzo aktywnym – mężczyzną. Wiem bardzo dużo o chorobach płciowych i AIDS, ale mimo to nadal bardzo często mam seks z dopiero co poznaną dziewczyną. Kilka drinków, taniec, krótka propozycja – a potem kończymy noc u mnie. Oczywiście, zawsze się zabezpieczam – choć wiadomo nie od dzisiaj, że nie ma 100% pewności, czy się czegoś nie „złapie”. Chciałbym tylko zapytać, czy ludzi skłonnych do okazjonalnego seksu jest nadał wielu, czy też należę do ginącego gatunku?

Pozwól, że od razu cię uspokoję nie należysz do ginącego gatunku, a wręcz przeciwnie -w ostatnim okresie dało się zauważyć w badaniach naukowych wyraźny wzrost odsetka osób, które przyznają się do współżycia w ten sposób. Okazuje się, że pomimo wszystkich zagrożeń związanych z chorobami wenerycznymi i AIDS, społeczeństwo nadal świetnie się bawi i nie rezygnuje z czerpania radości z życia. Według wyników badania ponad 50% pytanych mężczyzn oraz ponad 48% kobiet stwierdziło, że nie mieliby żadnych problemów z pójściem do łóżka z osobą, która znają krócej, niż 6 godzin (czyli z poznaną gdzieś na imprezce). Na pytanie, czy zdarzyło się badanym uprawiać seks z dwiema różnymi osobami w przeciągu 24 godzin prawie 60% kobiet i ponad 50% mężczyzn odpowiedziało twierdząco. Poza tym prawie połowa pytanych stwierdziła, że najlepszy seks ich życia miał miejsce podczas tete-a-tete z nieznajomym/mą.

Jeśli uważasz, że tylko panowie chcą seksu i niczego więcej, będziesz zdziwiony, tym, co ustalili ludzie przeprowadzający wspomniane badanie. Otóż ponad 50% pytanych pań podało, że spotyka się z konkretnymi partnerami tylko i wyłącznie po to, by mieć z nimi seks. Co więcej, aż 65% respondentek stwierdziło, że będąc w stałych związkach i mając świadomość, że ich druga połowa wie o zdradach, nadal się ich dopuszczały. Cóż zatem z tego wszystkiego wynika? Przed wszystkim to, że nie tylko panowie uwielbiają krótkie „wyskoki na boki z upadkiem na głowę” jest to także domeną pań. Ponadto w nowoczesnych czasach, w których panuje moda na „singli”, a stałe związki są postrzegane jako utrata prawdziwej wolności, krótki i niezobowiązujący seks jest czymś prawie normalnym, a w każdym razie akceptowalnym.

Na koniec pewna rada. Wiem, że najczęściej czynnikiem zbliżającym do siebie dwie nieznajome osoby jest alkohol. Sam powiedziałeś, że „przed” wypijasz kilka drinków. Badania medyczne dowiodły, że jego spożywanie powoduje podniesienie ilości testosteronu we krwi kobiet, wprowadza w dobry nastrój i sprzyja okazjonalnemu seksowi. Jednak zawsze powtarzam, zawsze – powinien być seks bezpieczny. Prezerwatywa w takim przypadku to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *