Spalacze tłuszczu

Inozytol. Współpracując z choliną, inozytol pomaga zapobiec nagromadzeniu tłuszczu w arteriach. Zapewnia też zdrowie wątrobie, nerkom i sercu.

Biotyna. Ta B-kompleksowa witamina jest potrzebna do uruchamiania pewnych enzymów przy przemianie materii. Bez niej ciało nie jest w stanie prawidłowo spalać tłuszczy. Biotyna wpływa również na zdolność ciała do dokładnego przetwarzania cukru we krwi, w celu uniknięcia okresów braku energii.

Witamina B6. Ten składnik odżywczy pomaga pilnować poziomu wody w ciele oraz reguluje poziom cukru we krwi, tak aby nie powstawały duże wahania lub jego braki spowodowane tymi wahaniami. Surowe diety mogą uszczuplić dostawy witaminy B6, więc suplementy są dodatkowym zabezpieczeniem przed możliwością pojawienia się jej niedoboru.

Metionina. Związana jest z ograniczaniem wagi. Metionina może pomóc zahamować łaknienie. Połączona z innym aminokwasem – fenyloalaniną -metionina prawdopodobnie pomaga przy rozkładaniu tłuszczu. Fenyloalanina działa jak silny środek stymulujący psychikę do osiągnięcia lepszej koncentracji podczas treningu.