Sport i dieta

zdrowa-zywnoscPosiłek bogaty w błonnik (zwłaszcza śniadanie) zmniejszy twój apetyt na resztę dnia, bo sprawi, że poczujesz się wypełniony i mniej głodny. Ograniczanie w ciągu dnia węglowodanów to dobry sposób na zgubienie kilogramów bez stosowania diety.

Ponieważ kobiecy organizm ma mniej testosteronu, trening siłowy nie spowoduje zazwyczaj u kobiet tak napakowanych mięśni, jakie spotkać można u mężczyzn. Z wyjątkiem wszystkich super-bohaterek, które mają genetycznie zaprogramowaną super-strukturę.

Podczas zawziętego treningu twoje ciało traci niezbędną wodę, której ilość równa się 2 do 3 procent całkowitej masy ciała na godzinę. Powinieneś uzupełniać te straty aby uniknąć wycieńczenia z gorąca lub odwodnienia. Napoje węglowodanowe, ice tea, kawa i inne słodzone napoje tylko jeszcze bardziej cię odwadniają.

Kiedy ćwiczysz, twoje ciało wydziela związki chemiczne zwane endorfinami, które wprowadzają cię w stan naturalnego upojenia. Klasa maturalna powinna raczej zamienić kufelki na 10-kilometrowe biegi przełajowe.

Trening siłowy powinien się rozpoczynać od największych grup mięśni (nogi, grzbiet, klatka) a potem przechodzić do grup mniejszych (barki, ręce, szyja). Dlatego możesz sprzeciwiać się robieniu ośmiu ciężkich serii na łydki zanim wsuniesz barki pod tę sztangę do przysiadów.