Sport i zdrowie

Około 30% dorosłych Amerykanów ma nadciśnienie – co oznacza duże ryzyko choroby serca. Wykazano, że regularne treningi skuteczne obniżają ciśnienie krwi  chyba, że ktoś zajmie ci maszynę na godzinę i nie pozwoli z niej skorzystać, a ty się spienisz!
Ćwiczenia odgrywają ważną rolę w obniżaniu poziomu cholesterolu kolejnego czynnika podwyższającego ryzyko choroby serca. Ale z drugiej strony niewielu kulturystów zajada się goudą czy edamskim przed treningiem.
Ćwiczenie późnym popołudniem i wieczorem, kiedy temperatura ciała jest najwyższa, podwyższa ją jeszcze bardziej. Powoduje to, że przed snem i w nocy spada ona do niższego niż zwykle poziomu, co pozwala na mocniejszy sen. Jeżeli jednak sąsiedzi wyprawili właśnie – ogrodzie huczną zabawę z orkiestrą, temperatura ciała na nic się nie zda.
Badania wykazały, że istnieje mocny związek ciało – umysł i że do wielu pożytecznych wpływów trenowania zaliczyć można też poprawę pamięci i większą kreatywność. Słyszeliśmy już o pamięci dzięki mięśniom, ale nikt nie podejrzewał żeby mięśnie, dzięki zwiększeniu kreatywności, pomagały tworzyć dzieła sztuki.
Doświadczenia potwierdzają, że najwięcej siły mamy w południe, ale zdolności aerobowe są najlepsze po południu.
W treningu siłowym większość ludzi trafia na tamę i nie mogą już zwiększać swojej siły. Spróbujcie wtedy zmienić częstotliwość treningu lub poziom obciążenia. Jeżeli zaczniesz skamleć i kwilić, będziesz musiał zmienić też pieluchę.
Nie dziwi fakt, który potwierdzają badania, że aktywność fizyczna dzieci jest bardzo związana z aktywnością fizyczną rodziców. Wprowadzajcie dobre zwyczaje od małego, czyniąc treningi i sport sprawą rodzinną.