Wpływ kosmetyków na zdrowie

Wpływ kosmetyków na zdrowie

Każda kobieta, a coraz częściej także mężczyźni, zaczynają stosować coraz szerszą gamę kosmetyków. Już nigdy nie wrócą czasy sprzed jeszcze kilkudziesięciu lat, gdzie wystarczające było szare mydło, a ludzie chodzili tak samo czyści jak dziś. Teraz wszelakiego rodzaju peelingi, maseczki, kremy, balsamy, szampony i odżywki zalewają nas pięknym zapachem, pozostawiając świeżą skórę i niestety, chemię.

Pamiętajmy, że nasza skóra to miejsce ochronne dla organów wewnętrznych. Sprawuje ona także funkcje życiowe. pozwala oddychać komórkom naskórka. Chroni nasze ciało przed zagrożeniami, ale jednocześnie dostarcza mu odpowiednich substancji odżywczych. Jeżeli skórę kremujemy, lub pokrywamy warstwą jakiegoś specyfiku, zmniejszamy jej oddychanie, a więc jej wpływ na życie. Wówczas szkodzimy naszemu organizmowi w bardzo dużym stopniu. Wiele specyfików, przez pory w skórze, dostaje się do naszego krwiobiegu. Mają one ogromny wpływ na nasze komórki wewnątrz ciała. Na pewno są nie bez znaczenia dla nas i naszej flory bakteryjnej. Dlaczego jednak tak się dzieje?

Podstawowy błąd, to szerzony wszędzie motyw kosmetyków, jako pomagających zdrowiu. Jest to jedno z większych kłamstw spotykanych w mediach. Ciekawy przykład, ukazujący dziwną postawę człowieka to fakt, ile uwagi przykłada się zdrowej żywności. takiej, która hodowana jest bez użycia chemii. Żeby tylko szkodliwe substancje nie dostały się do naszego ciała. Jednak kosmetyki, które bez przeszkód przenikają w głąb ciała przez skórę, stosujemy całymi kilogramami.

Kolejny problem dotyczący kosmetyków, to luźne przepisy, które w żaden sposób nie regulują testów i badań, które powinny przejść i zaliczyć grupy kosmetyków. Nie pozwala to na kontrolowanie tego rynku. Producenci mogą wypuścić na rynek praktycznie wszystko, bez jakichkolwiek testów. Potężne lobby koncernów farmaceutycznych nie pozwala na wprowadzenie bardziej surowych testów kosmetyków. Jest to ogromny rynek, wywierający duży wpływ na państwa na świecie. Dlatego też sami musimy uważać na kosmetyki i stosować je z rozsądkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *