Z gumą czy bez gumy – oto jest pytanie

Za każdym razem, kiedy myślę, że uda mi się kochać z kobietą , zaczynam mieć wątpliwości. Niespecjalnie chce mi się założyć kondoma, ale z drugiej strony nie chcę też uprawiać seksu bez zabezpieczenia z kimś, kogo zbyt dobrze nie znam. Seks bez zabezpieczenia odbieram tak, jakbym kochał się ze wszystkimi facetami, z którymi ona się wcześniej kochała. Czy to prawda? Czy mam ją zapytać o przeszłość seksualną, czy po prostu założyć prezerwatywę?

Jeżeli kochasz się z dziewczyną bez zabezpieczenia – a to oznacza, że uprawiasz seks ze wszystkimi facetami, z którymi ona wcześniej spała – to jeżeli któryś z jej eks-chłopaków przypadkowo spał kiedyś z którąś z Twoich byłych dziewczyn, to nie oznacza to nic innego, jak to, że właśnie przelatujesz sam siebie!
Wypytując o przeszłość seksualną raczej daleko nie zajedziesz. Musiałbyś ją zmusić do przeprowadzenia testów, a która dziewczyna pójdzie na coś takiego?
Najczęściej wirus nie pojawia się we krwi przez przynajmniej sześć tygodni, więc testowanie jest bezcelowe. Odrobina zabezpieczenia warta jest tony lekarstw. Załóż gumę na instrument.
Badania dotyczące mężczyzn chcących używać prezerwatyw oraz odbioru ich zachowań przez partnerki przeprowadzone  przez Organizację Zawodowców w Służbie Małoletnim pod przewodnictwem J.E. Hockinga i D. Turka. Jeżeli chodzi o pierwszy stosunek seksualny, to pary stosujące prezerwatywy czuły się bardziej odpowiedzialne, nie odczuwały wielkiego ryzyka ani lęku. Kobiety oceniały swych partnerów jako rozsądniejszych, bardziej troskliwych a także uważały, że mniejsze jest ryzyko zarażenia się od nich chorobą przenoszoną drogą płciową. Mało tego, pary stosujące kondomy uważały, że ich związek jest dzięki temu lepszy, bliższy, bardziej intymny i ma dłuższe perspektywy. Jeżeli mężczyźni chcieli stosować prezerwatywy, ich partnerki miały mniejsze wyrzuty sumienia i nie żałowały swojego posunięcia.
Tak więc, zgodnie z tymi badaniami, używanie prezerwatyw przyniesie Ci wiele dobrego. Pewność i zaufanie, jakimi napełnisz swoją partnerkę, umożliwią Ci zdrowy seksualny związek. Używaj kondomów każdego wieczora – nie będziesz musiał odwiedzać doktora!