Związek ze starszą kobietą

40-latkaJestem 27-latkiem w świetnej formie i mam śliczną 40-letnią przyjaciółkę, z którą ćwiczę w moim klubie. Naprawdę jesteśmy jak najlepsi kumple, ale nigdy nie rozmawialiśmy o randkach – prawdopodobnie ze względu na tę sporą różnicę wieku. Jak mam sobie z tym poradzić? Wydaje mi się, że jesteśmy dopasowani jak dwie połówki jabłka i byłoby nam razem wspaniale. Kiedyś już nabijaliśmy się nawet z tego pomysłu. Myślę, że nie chcemy też niszczyć naszej wspaniałej przyjaźni. Jakakolwiek pomoc będzie zbawienna!

Wiek to nic innego jak tylko stan umysłu. Otwarte wyrażanie wzajemnego zainteresowania i czerpanie przyjemności ze wspólnego spędzania czasu to dwa elementy stanowiące wstępny etap randek. Pomyśl o tym jak o filiżance napełnionej do połowy, a nie aż w połowie pustej. Nie zniszczycie przecież swojej przyjaźni, lecz ją rozwiniecie. Spotykaniu potencjalnego partnera zawsze towarzyszy uczucie niepewności. Wątpliwości są absolutnie normalne. Nie daj się im zwieść. Randki, umawianie się ze sobą zawsze przynosi sporo niezręcznych sytuacji powodujących często ból i nieprzyjemności. Nie pozwól aby różnica wieku wpłynęła na Twoje postępowanie. Obecnie czterdziestoletnie kobiety są zdrowsze i bardziej aktywne fizycznie niż kiedykolwiek przedtem i dotyczy to również sypialni. Posłuchaj moich instrukcji a wprowadzisz waszą znajomość na wyższy poziom.
Umów się z nią i bądź najbardziej pewnym siebie człowiekiem, jakiego widział świat. Mężczyźni pewni siebie działają na kobiety jak magnes. Gdy tylko zdasz sobie z tego sprawę, staniesz się dla niej o wiele bardziej atrakcyjny. Pomimo tego, że jest od ciebie starsza, nigdy nie trać pewności siebie i zawsze sprawiaj, by czuła się kobietą. Mężczyźni, którzy potrafią tego dokonać są bardzo pociągający. Pamiętaj o tym przez cały okres spotykania się. Powinieneś wiedzieć, do czego zmierzasz, jak długo ma to trwać, co zrobisz, gdy już to osiągniesz i powinieneś mieć pieniądze na konieczne wydatki. Bądź facetem, który ma plan, ale zawsze – podkreślam: zawsze – bądź opiekuńczy, wyrozumiały i szanuj jej uczucia. Jeżeli skoncentrujesz się na uszczęśliwianiu tej kobiety, gwarantuję, że zwalisz ją z nóg.
Nie ma jednak łatwych związków. Gdy tylko zostaniecie parą, będziesz musiał zdobywać się na małe romantyczne gesty, które pozwalają Ci zatrzymać przy sobie tę (czy inną) kobietę. Żaden związek nie zakwitnie, jeżeli nie będzie odpowiednio pielęgnowany – romanse nie stanowią tutaj wyjątku. Zapewniaj ją, że zależy Ci na poważnym związku. Im więcej zainteresowania i troski okażesz, tym większym zaufaniem zostaniesz obdarzony. Według dr Johna Graya: „Nic tak skutecznie nie zabija romantycznej aury jak zwierzenie się kobiecie ze wszystkich swoich problemów. To zawsze sprawia, że kobieta zaczyna czuć się za ciebie odpowiedzialna – a tego byśmy nie chcieli. Facet powinien być wystarczająco silny, by samemu radzić sobie ze swoimi problemami i nie obarczać nimi partnerki. Kobieta uwielbia, gdy mężczyzna dowodzi, ma pomysł i nie zmusza jej do przejęcia sterów. Pamiętaj, że należy traktować ją z szacunkiem, bądź troskliwy i wyrozumiały, a na pewno Ci się powiedzie. Wszystkie te cechy sprawią, że będziesz bardziej atrakcyjny a także, że ona da Ci wszystko, co w niej najlepsze. I zauważ jeden fakt: ona tak naprawdę nie ma 40 lat – to jest po prostu osiemnastka z 22-letnim doświadczeniem!