Aktywny i zdrowy wypoczynek

Aktywny i zdrowy wypoczynek

Każdy z nas ma taki czas w roku, gdy chce wybrać należące się mu wolne dni od pracy i odpocząć po całym okresie szarej codzienności. Niestety, coraz większa liczba osób spędza wczasy za granicą lub w domu przed telewizorem. Nie myślimy wtedy jednak o tym, jak bardzo cierpi na tym nasze ciało.

Pamiętajmy, że przecież cały rok nasz tryb życia jest uwarunkowany i dopasowany do pracy. Nie mamy czasu zadbać o zdrowe jedzenie, zawsze jemy w pośpiechu i niedbale. Nie zwracamy uwagi na potrzeby naszego organizmu, nie trenujemy, nie szlifujemy formy. Jednak urlop jest świetnym czasem, aby uzupełnić wszystkie braki. Wczasy oczyszczające, codzienne treningi czy zdrowa dieta to tylko niektóre możliwości, z których możemy skorzystać w okresie wakacyjnym.

ZDROWY WYPOCZYNEK – podczas takiej formy wyjazdu, możemy pod okiem specjalistów odnowić florę bakteryjną naszego organizmu, oczyścić się z toksyn i nabrać energii przed nadchodzącym rokiem pracy. To bardzo ważne gdyż pozwala na efektywniejsze działanie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. O zbawiennym wpływie aktywnego wypoczynku na nasze ciało dowiemy się więcej z tego materiału:

CODZIENNE, AKTYWNE TRENINGI – są podstawą, jeśli chcemy zadbać o formę naszego ciała. Nawet półgodzinny, codzienny spacer ma tak wiele zalet, że jego efekty zauważymy już po kilku dniach takiej codziennej aktywności. Lepsze krążenie, zdrowy sen i lepsze samopoczucie, to efekty codziennych ćwiczeń.

ODPOWIEDNIA DIETA – to podstawa jeśli chodzi o osoby z nadwagą lub skarżące się na bóle brzucha. Pamiętajmy, ze nasza flora żołądkowa ma wpływ także na górne drogi oddechowe. Przewlekłe zapalenie gardła lub katar, również mogą być powiązane z problemami żołądkowymi. Dieta bogata w warzywa i owoce, szczególnie cytrusowe, pozwoli uzupełnić braki witamin u substancji odżywczych w organizmie.

Z DALA OD UŻYWEK – jeśli palimy papierosy, zaprzestańmy tego chociaż na okres urlopu. Wtedy to organizm odpocznie od toksyn zregeneruje siły. Alkohol nie jest zabroniony ale niewskazany w dużych ilościach. Zabija wówczas wiele witamin i substancji odżywczych.

Postarajmy się ten wolny czas wykorzystać w taki sposób, aby skorzystało na tym nasze ciało. Pozwólmy organizmowi zregenerować siły i nabrać energii przed nadchodzącym rokiem ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *