Jak zrzucić brzuszek

Dieta
Jest najlepszym sposobem zmieniania ciała na lepsze. Usuwając z diety nasączone tłuszcze i nadmiar skrobi możesz zdecydowanie poprawić własną sylwetkę. Jeżeli chcesz wyglądać naprawdę ostro, powinieneś utrzymywać odpowiedni poziom protein.

Wytrwałość
Postanowiłeś teraz prowadzić określony tryb życia lub przestrzegać jakiegoś programu. Podczas gdy po jednorazowym wykonaniu treningu możesz nie zauważyć żadnej różnicy, to po konsekwentnym ćwiczeniu przez trzy miesiące zauważysz na pewno ogromne postępy. Twoja wytrwałość pozwala udowodnić ciału, że naprawdę może się zmienić, jeżeli tylko ty zrobisz wszystko w tym kierunku.

Trening konkretnych części ciała
Trenowanie poszczególnych części ciała zgodnie z ich potrzebami przyniesie najlepsze rezultaty. Możesz oczywiście trenować brzuch tak samo jak klatkę czy nogi. Lecz mięśnie brzucha mają właściwe tylko sobie wymagania. Tempo, długość trwania, ciężary, powtórzenia, serie i sprzęt powinny być dostosowane do ich treningu.

Ćwiczenia aerobowe
Ćwiczenia aerobowe połączone ze zmianami w diecie są podstawowym kawałkiem układanki tworzącej świetny brzuch, ale, pomimo tego co się mówi, nie powinny być traktowane jak substytut diety. To nie jest sposób zapewniający stratę tłuszczu. Dieta powinna być głównym motorem napędzającym proces jego obniżania, a aerobik to tylko prace wykończeniowe.

Różnorodność
Zmieniaj ćwiczenia regularnie tak, aby mięśnie nie przyzwyczaiły się do jednego ustalonego wzoru. Zmieniaj też tryb treningu. Dobrym pomysłem jest dodawanie superserii i gigantycznych serii do programu, a to ze względu na zdolność brzucha do szybkiego ponownego dotleniania. Próbuj różnych trybów treningu, aby trzymać mięśnie brzucha w ciągłej niepewności.