Płaskostopie i sposoby na jego korektcję

Płaskostopie i sposoby na jego korekcję

Moja historia zaczyna się w momencie gdy na bilansie dwulatka lekarz pediatra stwierdził, że moja córeczka musi zacząć nosić obuwie profilaktyczne. W tamtej chwili moją pierwszą reakcją było wielkie zaskoczenie i przerażenie bo nie wiedziałam co to konkretnie oznacza dla mojego dziecka. Wtedy lekarz uświadomił mi, że moja córka ma płaskostopie i jest to częste zniekształcenie stóp występujące u małych dzieci.

Od tamtego momentu zgodnie z zaleceniami lekarza moje dziecko nosi zdrowe obuwie. Miałam ogromne obawy i mieszane uczucia związane z tym czy to obuwie dziecięce pomoże mojej córce. Z początku bardzo ciężko jej było się przyzwyczaić do nowych bucików które nosiła praktycznie cały czas. Lecz po pewnym czasie przestała zwracać na nie uwagę i nawet je zaakceptowała i polubiła. Ja natomiast ciągle zastanawiałam się czy obuwie profilaktyczne zapobiegnie dalszemu rozwojowi płaskostopia i zniekształcaniu stóp u mojego dziecka. W tamtym czasie bardzo dużo czytałam o płaskostopiu i metodach jego leczenia. Znalazłam bardzo dużo artykułów mówiących o tym jak bardzo ważne jest zdrowe obuwie. Po pewnym okresie czasu na kolejnej wizycie u naszego lekarza okazało się, że nie potrzebnie się tyle martwiłam bo wada została wyleczona. Byłam bardzo zadowolona z tej dobrej informacji. Więc drogie mamy jeśli u waszych pociech również zostanie zdiagnozowane płaskostopie to niezwłocznie zakupcie im obuwie profilaktyczne. Ponieważ odpowiednie zdrowe obuwie jest bardzo ważne aby płaskostopie zostało całkowicie wyleczone. Na pewno z początku wasze dzieci mogą mieć problemy z przyzwyczajeniem się do nowych bucików, ale po jakimś czasie to minie. Zapewniam was o tym. Po tym doświadczeniu wiem jak bardzo ważne jest dobre obuwie dziecięce.

Moja córeczka ma już cztery latka i jest zdrowym, szczęśliwym i pełnym energii dzieckiem. Dzięki wczesnemu wykryciu i wyleczeniu płaskostopia moje dziecko ma zdrowe stópki. Teraz zawsze kupuję jej dobre obuwie dziecięce polecane przez lekarzy specjalistów. Bo zdrowie mojego dziecka jest dla mnie najważniejsze. Więc zachęcam wszystkie mamy aby nie zaniedbywały z pozoru tak błahej sprawy bo w przyszłości to nasze dzieci będą ponosić z tego powodu konsekwencje. A myślę, że dla każdej mamy zdrowie i szczęście dzieci jest sprawą priorytetową i najważniejszą. Nawet jeśli twoje dziecko nie ma, żadnej wady stóp to pamiętaj żeby zawsze kupować mu zdrowe obuwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *